LDF Vistu vanags tiešraideVistu vanags (Accipiter gentilis)
Tiešraidē iespējams vērot vienu no Rīgas vistu vanagu ligzdām, kas atrodas pilsētas rūpnieciskajā zonā un ir būvēta papelē. Tā ir atrasta 2013. gadā, kad ligzdu atstāja trīs jaunie putni, savukārt gadu vēlāk ligzdā tika izaudzināti četri mazuļi. Lai gan parasti vistu vanagi uzsāk ligzdošanu 2-3 gadu vecumā, retumis tas notiek jau nepilnu divu gadu vecumā jeb otrajā kalendārajā mūža gadā un tas ir bijis vērojams arī trijos no četriem gadiem, kad mums par šajā ligzdā ligzdojošajiem pāra putniem ir bijusi pieejama informācija. 2013. gadā mātīte bija savā otrajā mūža gadā, savukārt 2015. un 2016. gadā nepilnīgi pieaudzis ir tēviņš, kas ir atšķirams gan pēc mazākā izmēra, gan spalvu tērpa – jauniem putniem ķermeņa apakšpusē ir raksturīgi iegareni raibumi, savukārt pieaugušiem putniem vēderpuse ir klāta ar šķērssvītrām.

Vairāk šeit: http://dabasdati.lv/lv/kameras2017
Forums: http://dabasdati.lv/forums/viewtopic.php?f=25&t=2612

The Northern goshawk nest is located in capital of Latvia – Riga, in urban vicinity. Nest was found in 2013, build in the poplar tree.
The video can be discussed in Looduskalender.ee forum in english: http://www.looduskalender.ee/forum/viewtopic.php?f=100&t=794

source

Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!